Návštěvnost stránek
Dnes: 147Celkem: 193000

Turistické zajímavosti

Muzeum Týn nad Vltavou 

V historickém centru Týna nad Vltavou se nachází v objektu bývalého zámku Městské muzeum. Nabízí expozici historie města a regionu Vltavotýnska, možno shlédnout také exponáty výstavy Vltavínů z celé republiky a v neposlední řadě je součástí nabídky muzea expozice historie vorařství a řeky Vltavy.

 

Rozhledna Týn nad Vltavou

Na jednom z nejvyšších bodů města, na jeho okraji, je postavena rozhledna na místě kdysi bývalého altánku. Výrazné převýšení nad městem skýtá jasný a prostorný výhled nad celé město a jeho okolí. Místo rozhledny je dnes zvané Semenec.

 

Soutok řek Vltavy a Lužnice 

Dvě asi nejznámější jihočeské řeky, Vltava a Lužnice, se potkávají nedaleko města (2km), kde Lužnice končí svou pouť jihem Čech a stává se součástí Vltavy, která dále pokračuje svou cestu přes hlavní město Prahu a poté se vlévající do řeky Labe. Samotné místo soutoku Vltavy a Lužnice poskytuje možnost příjemných a klidných procházek a nebo jako tip pro pěší výlet z Týna nad Vltavou.

 

Jaderná elektrárna Temelín 

Asi neznámější a největší novodobá energetická stavba v ČR, jaderná elektrárna Temelín, je postavena 5 km od Týna nad Vltavou. Jelikož nejde jen o moderní technologickou stavbu, ale svou rozsáhlostí je také zajímavostí pro mnoho turistů z řad laické veřejnosti. V samotné elektrárně Temelín je umožněna prohlídka uvnitř elektrárny s doprovodem a po ukončení prohlídky následuje druhá část prezentace v informačním centru společnosti ČEZ a.s v areálu elektrárny. Ačkoli se to nezdá na první pohled, je jaderná elektrárna Temelín velmi turisticky navštěvované místo Vltavotýnska v rámci výše zmíněných prohlídek.

 

Zámek Hluboká nad Vltavou 

Za lákavý turistický cíl v nedalekém okolí Týna nad Vltavou lze určitě považovat velmi známý zámek Hluboká nad Vltavou, stojící nad stejnojmeným městem. Původně gotický hrad v pozdějších dobách postupně přestavěný na barokní a později novogotický zámek. V současné době zámek, ve vlastnictví známého šlechtického rodu Schwarzenbergů, nabízí zajímavé expozice historie rodu, rozsáhlé umělecké sbírky a v neposlední řadě je velmi příjemný pobyt ve velmi rozlehlém a výborně udržovaném zámeckém parku. Tato historická památka se řadí mezi jedny z nejvíce navštěvovaných zámků v České republice. Od Týna nad Vltavou je vzdálenen 15 km.

 

Český Krumlov, památková zóna UNESCO

V české kotlině snad asi skoro zbytečné představovat známé historické město Český Krumlov, druhé turisticky nejnavštěvovanější místo (hned po hlavním městě Praha), mnoho let držící status památky UNESCO, vzdálené 45 km od našeho penzionu. Město pyšnící se velmi rozsáhlou a unikátní památkovou zónou s mnoha památkami.

 

Zámek Kratochvíle

Menší renesanční zámek s rozlehlým udržovaným parkem doplněný několika vodními fontánami, nacházející nedaleko městečka Netolice a 15 km od Týna nad Vltavou. Návštěvníky přivítá ve svých prostorách velmi pěkně upravenými expozicemi v renesančním stylu z dob posledních Rožmberků, historickou prohlídkovou trasu samotného zámku nevyjímaje. Zámecký park skýtá velmi příjemné místo pro odpočinek nebo procházky.